Skip to content

5 vecí, ktoré musíte vedieť o Canton Fair

5 vecí, ktoré musíte vedieť o Canton Fair

Canton Fair patrí medzi najväčšie veľtrhy vývozu a dovozu na svete. Každoročne sa koná v Číne a aj napriek tomu, že jeho organizáciu v posledných rokoch ovplyvnila pandémia, vy sa ho môžete spolu s Infinity Travel konečne osobne zúčastniť. Čo by ste mali o Canton Fair vedieť a čo na ňom dodávatelia ponúkajú? 

1. Základné informácie o Canton Fair 

„Čínsky veľtrh vývozných komodít,“ tiež známy ako „Čínsky veľtrh dovozu a vývozu,“ je dôležitou obchodnou udalosťou organizovanou Ministerstvom obchodu Číny, vládou provincie Guangdong a Čínskym centrom zahraničného obchodu. Tento veľtrh sa uskutočnil prvýkrát na jar roku 1957 a každoročne sa koná na jar a jeseň.

Veľtrhu sa zúčastňuje viac ako 35 tisíc najlepších čínskych korporácií, ktoré sa zaoberajú zahraničným obchodom. Medzi účastníkmi nájdeme továrne, podniky, spoločnosti zahraničného obchodu, vedecko-výskumné inštitúcie a zahraničné podniky. 

Na veľtrhu Canton Fair vystavuje viac ako 35 000 dodávateľov (zdroj: Infinity Standard)
Na veľtrhu Canton Fair vystavuje viac ako 35 000 dodávateľov (zdroj: Infinity Standard)

Okrem prezentácie vývozných a dovozných komodít, veľtrh poskytuje priestor pre rôzne obchodné aktivity vrátane kontroly komodít, poistenia, dopravy, reklamy, obchodných konzultácií, ekonomickej a technickej spolupráce a výmeny. Toto podujatie je tiež obrovskou  príležitosťou na nadviazanie nových obchodných kontaktov a posilnenie existujúcich obchodných vzťahov.

2. Canton Fair je rozdelený na 3 fázy 

Na veľtrhu sa spoločnosti prezentujú prostredníctvom troch fáz. V prvej fáze sú vystavené najmä elektrické spotrebiče, osvetľovacie zariadenia, vozidlá a náhradné diely, chemické výrobky, stavebné materiály, železiarsky tovar a náradie, stroje a zariadenia. Počas druhej fázy vystavujú firmy zamerané na dekorácie, darčeky a spotrebný tovar. V tretej fáze sú potom prezentované kancelárske výrobky, zdravotnícke pomôcky, potraviny, obuv, textil, kufre a tašky.

3. Na Canton Fair nájdete dodávateľov na všetko 

Či už máte záujem o dovoz bagrov, strojov na výrobu papierových slamiek, kancelárskeho papieru, solárnych panelov alebo personalizovaných reklamných predmetov, na Canton Fair nájdete dodávateľov na všetko. Stačí, ak si vyberiete fázu veľtrhu, o ktorej produkty máte najväčší záujem a necháte sa uniesť ponukou dodávateľov. Na každom rohu môžete vidieť ponuku noviniek, ktoré sa do Európy ešte nedostali a prostredníctvom ktorých dokážete dokonale predbehnúť konkurenciu vo vašom odvetví. Canton Fair je skvelým miestom pre načerpanie inšpirácie a vy si túto príležitosť určite nenechajte ujsť. 

Vyrazte na Canton Fair s Infinity Travel (zdroj: Infinity Standard)
Vyrazte na Canton Fair s Infinity Travel (zdroj: Infinity Standard)

4. Posledné dva roky prebiehali online 

Korona ovplyvnila aj organizáciu Canton Fair. Čína bola jednou z prvých krajín, ktorá uzavrela svoje hranice pred zahraničnými turistami a situácia sa zmenila až na jar v roku 2023. Počas pandémie sa rozhodli organizátori presunúť veľtrh do online priestoru a záujem oň bol obrovský. V súčasnosti už je možné na Canton Fair opäť vycestovať my vás tam radi zoberieme s nami. 

5. Obchodná cesta, ktorá sa oplatí 

Služobná cesta do Číny na Canton Fair je investíciou, ktorá sa Vám v budúcnosti určite vráti. Canton Fair je neuveriteľným zdrojom inšpirácie pre ďalšie podnikanie a kontaktov, ktoré by ste internete hľadali len márne. Na Canton Fair máte možnosť spoznať svojich dodávateľov osobne, vidieť produkty, ktoré vyrábajú a dohodnúť si lepšie obchodné podmienky. 

Infinity Travel vás zoberie na Canton Fair 

Veľtrhu Canton Fair sme sa zúčastnili niekoľkokrát a s obchodovaním s Čínou máme bohaté skúsenosti. Vďaka nášmu projektu Infinity Travel pre vás naplánujeme kompletnú cestu do Číny s návštevou veľtrhu, ubytovaním a sprievodným programom, tak aby bola vaša obchodná cesta nezabudnuteľným zážitkom. Všetky informácie s vami radi prediskutujeme pri osobnej konzultácii, stačí ak nás budete kontaktovať prostredníctvom formuláru.