Skip to content

Veľký prehľad o Canton Fair: Všetko, čo musíte vedieť

Veľký prehľad o Canton Fair: Všetko, čo musíte vedieť 

 

Ak uvažujete o dovoze z Číny a ďalších ázijských krajín, Canton Fair je skvelým miestom, kde môžete nájsť množstvo nových obchodných kontaktov a overiť si kvalitu produktov na vlastné oči. V našom článku sa dočítate viac zaujímavostí Kantónskom veľtrhu spolu s dôvodmi, prečo by ste naň mali vyraziť. 

 

Čo ponúka Canton Fair? 

 

Čínsky veľtrh dovozu a vývozu,“ známy tiež pod názvom „Čínsky veľtrh vývozných komodít” predstavuje významnú udalosť pre zahraničných podnikateľov, ktorú organizuje Ministerstvo obchodu Číny spolu s vládou provincie Guangdong a Čínskym centrom zahraničného obchodu. Kantónsky veľtrh sa prvýkrát uskutočnil na jar v roku 1957 a pravidelne sa koná dvakrát do roka – na jar a jeseň.

 

Na veľtrhu vystavuje viac ako 35 tisíc dodávateľov. Medzi účastníkmi nájdete továrne, podniky, spoločnosti zahraničného obchodu, výskumné inštitúcie a zahraničné podniky. Okrem prezentácie vývozných a dovozných tovarov poskytuje veľtrh priestor pre rôzne obchodné aktivity, vrátane kontroly komodít, poistenia, prepravy, reklamy, obchodných konzultácií, ekonomickej a technickej spolupráce a výmeny. Toto podujatie predstavuje obrovskú príležitosť na nadviazanie nových obchodných kontaktov a posilnenie existujúcich obchodných vzťahov.

 

Zaujímavosti o Canton Fair (zdroj obrázku: vlastné)
Zaujímavosti o Canton Fair (zdroj obrázku: vlastné)

 

Kantónsky veľtrh je rozdelený na 3 fázy 

 

Nech už hľadáte dodávateľov bagrov, strojov na výrobu papierových slamiek, kancelárskeho papiera, solárnych panelov alebo personalizovaných reklamných predmetov, na veľtrhu Canton Fair nájdete spoľahlivých dodávateľov pre všetko, čo si len viete predstaviť. Kvôli extrémne veľkej ponuke dodávateľov nie je možné všetky druhy tovarov a strojov vystavovať počas celého veľtrhu, preto je veľtrh Canton Fair rozdelený na tri fázy. Každá fáza ponúka iné kategórie tovarov, na základe ktorých si viete vybrať, kedy sa vám do Číny oplatí vycestovať. 

 

Na výber sú tieto fázy: 

Canton Fair je rozdelený na 3 fázy (zdroj obrázku: canva.com)
Canton Fair je rozdelený na 3 fázy (zdroj obrázku: vlastné)

 

Dôvody, prečo navštíviť Canton Fair 

 

Na Canton Fair nájdete širokú škálu výrobkov z rôznych odvetví. Vystavovatelia na Canton Fair sú často renomovaní výrobcovia, ktorí dodržiavajú vysoké štandardy kvality svojich výrobkov, čo vám poskytuje istotu pri nákupe.

 

Canton Fair ponúka zahraničným podnikateľom množstvo príležitostí pre nájdenie nových obchodných kontaktov, inšpirácie pre ďalšie podnikanie a získanie konkurenčnej výhody. Na Kantónskom veľtrhu totiž nájdete obrovský výber tovarov, ktoré nemusia byť dostupné na európskom trhu a dodávatelia tiež vedia prekvapiť rôznymi novinkami, ktoré mimo Áziu ešte nikto neponúka. Okrem toho, že získate lepšie ceny ako od európskeho sprostredkovateľa, zároveň budete ponúkať tovar, ktorým sa dokonale odlíšite od vašej konkurencie. 

 

Dôvody, prečo navštíviť Canton Fair (zdroj obrázku: vlastné)
Dôvody, prečo navštíviť Canton Fair (zdroj obrázku: vlastné)

 

Kantónsky veľtrh je tiež ideálnym miestom na budovanie obchodných vzťahov s čínskymi dodávateľmi. Stretnete sa tu s rôznymi profesionálmi vo svojom odbore, ktorí sú priamymi výrobcami, vďaka čomu môžete získať priame kontakty a diskutovať o tom, čo vás zaujíma. Vyjednávať môžete dodacie podmienky, overiť si kvalitu výrobkov alebo komunikovať o možných variantoch daného produktu. 

 

Ako vyzerá obchodná cesta do Číny na Kantónsky veľtrh s Infinity Travel?

 

V prvom rade si musíte premyslieť o akú fázu veľtrhu máte záujem. Podľa dátumov konania pre vás zakúpime letenku s odletom z Viedne, Budapešti alebo Prahy a zarezervujeme ubytovanie. Po náročnom dni na veľtrhu určite oceníte kvalitnú posteľ a blízku vzdialenosť hotela k reštauráciám a iným voľnočasovým aktivitám. Práve preto sme pre našich klientov vybrali 5* China Hotel, ktorý ponúka aj wellness, vonkajší bazén a fitness centrum, a zároveň sa nachádza 30 minút cesty autobusom od výstaviska Pazhou.

 

Ešte pred odletom sa so všetkými účastníkmi stretneme, aby sme si objasnili ich očakávania z Canton Fair a spoločne dohodli detaily ohľadom cesty. V Číne mnohé veci fungujú úplne inak ako u nás, a preto je dôležité, aby boli klienti vopred o všetkom informovaní. V krajine sa zriedka platí hotovosťou, naše sociálne siete v Číne nefungujú a komunikácia prebieha najčastejšie cez aplikáciu WeChat

 

Dôležité je tiež premyslieť si, čo si zabalíte do kufra, pretože pri vývoze z krajiny platia rôzne obmedzenia. S našimi skúsenosťami vás dokážeme dôkladne pripraviť na obchodnú cestu do Číny, aby ste sa vyhli prípadným problémom na letisku a zbytočnému zadržaniu celej batožiny.

 

Na veľtrhu Canton Fair vás bude sprevádzať Michaela Královičová a Tatiana Dzurišová (zdroj obrázku: vlastné)
Na veľtrhu Canton Fair vás bude sprevádzať Michaela Královičová a Tatiana Dzurišová (zdroj obrázku: vlastné)

 

Obchodné cesty neorganizujeme len od stola, ale na Kantónsky veľtrh vyrazíme s vami, aby sme vám boli kedykoľvek k dispozícii. Nemusíte mať žiadne obavy, pretože sa kedykoľvek môžete spoľahnúť na naše služby a my sa o všetko postaráme. 

 

Radi vám vysvetlíme, ako sa dostať z hotela na Canton Fair a ako sa na veľtrhu orientovať, aby ste vedeli, kde nájdete to, čo hľadáte. Po príchode s vami absolvujeme registráciu na veľtrh, ukážeme vám, kde sú „klasické“ európske toalety a dobré reštaurácie. Počas veľtrhu s vami budeme v neustálom kontakte a v prípade akýchkoľvek otázok alebo potrieb sa na nás môžete spoľahnúť.

 

V rámci našich služieb vám poskytneme aj pomoc pri obchodných rokovaniach s dodávateľmi. Vďaka našim skúsenostiam vieme, ako efektívne komunikovať s čínskymi dodávateľmi, aké otázky klásť, ako ich zaujať a ako dosiahnuť najvýhodnejšie ceny prostredníctvom vyjednávania

 

Vo voľnom čase máme pre klientov pripravený bohatý program. Spoločne navštívime miestne trhoviská, parky, múzeá a známu vežu Canton Tower, z ktorej sú nádherné výhľady na celé mesto. Pripravené máme aj výlety po okolí, takže sa nemusíte báť, že celú obchodnú cestu strávite len na výstavisku. Večer sa s klientmi vždy stretneme v inej čínskej reštaurácií, aby počas svojho pobytu ochutnali čo najviac ázijských jedál a mali možnosť objaviť “tajomstvá” čínskej kuchyne. 

 

Návšteva Canton Tower počas 134. vydania Canton Fair (zdroj obrázku: vlastné)
Návšteva Canton Tower počas 134. vydania Canton Fair (zdroj obrázku: vlastné)

 

Odpovede na najčastejšie otázky o Canton Fair

 

Prečítajte si odpovede na najčastejšie otázky, ktoré od klientov ohľadom Kantónskeho veľtrhu dostávame. Ak vás napadne niečo ďalšie, neváhajte nás kontaktovať a spýtať sa. Radi vám poradíme a vysvetlíme, čo bude treba. 

 

Koľko stojí vstup na Canton Fair? 

 

Vstup na Kantónsky veľtrh je pre účastníkov bezplatný, predchádza mu však registrácia. Tú v rámci našich služieb vopred vybavíme za vás, tak aby sme sa pri vstupe na veľtrh zbytočne nezdržiavali. 

 

Oplatí sa mi vycestovať na Canton Fair aj keď zatiaľ neviem, čo by som chcel dovážať? 

 

Samozrejme! Kantónsky veľtrh je ako stvorený pre hľadanie nových obchodných príležitostí a ponuka dodávateľov pre vás bude skvelou inšpiráciou, z ktorej si nebudete vedieť vybrať. Aby ste sa však nemuseli zúčastniť všetkých fáz veľtrhu, odporúčame vám premyslieť si, v akom odvetví by ste chceli podnikať. S výberom konkrétnej fázy veľtrhu vám radi pomôžeme, prediskutovať s nami môžete vaše očakávania a my vám na základe našich skúsenosti všetko objasníme. 

 

Michaela Královičová pri obchodnom rokovaní na Canton Fair (zdroj obrázku: vlastné)
Michaela Královičová pri obchodnom rokovaní na Canton Fair (zdroj obrázku: vlastné)

 

Môžem do Číny vycestovať aj keď neovládam cudzí jazyk? 

 

V Infinity Travel sa snažíme o to, aby neznalosť cudzích jazykov nebola pre podnikateľov v obchodovaní s Čínou a tretími krajinami prekážkov. Na Canton Fair s vami vycestujú naše kolegyne, ktoré ovládajú hneď niekoľko svetových jazykov. Spoľahnúť sa na ne môžete kedykoľvek, či už na letisku, v hromadnej doprave, reštaurácií alebo priamo na veľtrhu. Ak sa rozhodnete pre niektorého z dodávateľov, pomôžeme vám pri obchodnom rokovaní, odkomunikujeme za vás všetky otázky a vyjednáme pre vás tie najlepšie obchodné podmienky.  A nezabúdajte tiež, že môžete využívať šikovné aplikácie, ktoré vám vedia v reálnom čase preložiť, čo bude potrebné. 

 

Ako zistím, či sa mi dovoz z Číny oplatí? 

 

Rozhodnutie o tom, či sa vám dovoz konkrétneho tovaru alebo strojov oplatí môžete určiť na základe kompletnej cenovej ponuky. Tú si viete rýchlo porovnať s cenovými ponukami iných dodávateľov a zistiť, či je pre vás daná cena výhodná alebo naopak nie. Treba si však dať pozor na to, že cena od čínskeho dodávateľa nezahŕňa ďalšie náklady súvisiace s dovozom na Slovensko. Rátať preto tiež musíte s clom, daňou a prepravou, ktoré vedia výslednú cenu vo veľkej miere ovplyvniť. 

 

Ak sa rozhodnete vycestovať do Číny na Canton Fair s Infinity Travel získate obrovskú výhodu, pretože v rámci našich služieb pre vás kompletnú cenovú ponuku vypracujeme ešte počas veľtrhu. Vďaka nám budete presne vedieť, aké colné poplatky vás čakajú, akú daň zaplatíte a zároveň pre vás vieme prostredníctvom našej špedičnej spoločnosti Infinity Forwarding zabezpečiť aj prepravu. Kompletnú cenovú ponuku si potom viete porovnať s cenami od iných dodávateľov a ešte priamo na veľtrhu sa rozhodnúť, či sa vám daný dovoz oplatí alebo budete hľadať iného dodávateľa, prípadne sa sústrediť na iný druh tovaru. 

 

Pre účastníkov máme pripravený bohatý program, táto fotka je z výletu na Foshan Dafo (zdroj obrázku: vlastné)
Pre účastníkov máme pripravený bohatý program, táto fotka je z výletu na Foshan Dafo (zdroj obrázku: vlastné)

 

Čo všetko zahŕňa cena obchodnej cesty? 

 

Cena obchodnej cesty do Číny na Canton Fair s Infinity Travel zahŕňa spiatočnú letenku, ubytovanie v 5* hotely, žiadosť o víza a všetky potrebné dokumenty. V rámci ceny máte zabezpečenú asistenciu na veľtrhu, tlmočnícke služby, vytvorenie kompletných cenových ponúk na mieru, a tiež pestrý sprievodný program. 

 

Neváhajte a vycestujte na Canton Fair s Infinity Travel 

 

Aktuálne s nami môžete vyraziť na 135. jarné vydanie Canton Fair.  Už si stačí len vybrať fázu veľtrhu, ktorá zodpovedá vašim prioritám a nechať sa uniesť bohatou ponukou od dodávateľov. Na každom rohu narazíte na inovácie, ktoré ešte nezaplavili európsky trh, a ktoré vám môžu poskytnúť výraznú konkurenčnú výhodu vo vašom odvetví. Obchodná cesta do Číny je nezabudnuteľným zážitkom a investíciou, ktorá sa vám určite vráti. Objavte nové obchodné príležitosti a nakopnite svoje podnikanie dovozom z Číny.