Skip to content

Ako sa pripraviť na Canton Fair?

Ako sa pripraviť na Canton Fair?

V našom článku sme si pre vás pripravili niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu lepšie sa pripraviť na veľtrh Canton Fair. Na čo by ste mali myslieť pred návštevou a aké informácie by ste o Canton Fair mali vedieť? 

Nenechávajte nič na náhodou a pripravte si plán 

V Infinity Travel vás pripravíme na všetko potrebné, čo by ste o Canton Fair mali vedieť, avšak to čo chcete vidieť si už musíte premyslieť sami. Canton Fair je rozdelený na 3 fázy a dôležité je vybrať si, ktorú by ste chceli navštíviť. 

V prvej fáze sú vystavené najmä elektrické spotrebiče, osvetľovacie zariadenia, vozidlá a náhradné diely, chemické výrobky, stavebné materiály, železiarsky tovar a náradie, stroje a zariadenia. Počas druhej fázy vystavujú firmy zamerané na dekorácie, darčeky a spotrebný tovar. V tretej fáze sú potom prezentované kancelárske výrobky, zdravotnícke pomôcky, potraviny, obuv, textil, kufre a tašky.

Najskôr si teda vyberte fázu, ktorú by ste chceli s nami navštíviť a potom venujte pozornosť aj organizačným pokynom. Vopred si skúste premyslieť o aké produkty máte záujem a vymyslite si stratégiu, ktorá vám bude najviac vyhovovať. 

Pri balení na Canton Fair si nechajte miesto v kufri na letáky od vystavovateľov (zdroj: canva.com)
Pri balení na Canton Fair si nechajte miesto v kufri na letáky od vystavovateľov (zdroj: canva.com)

Nechajte si miesto v kufri 

Rátajte s tým, že z Canton Fair pôjdete poriadne nabalení. Každý vystavovateľ sa zvyčajne prezentuje katalógmi alebo letákmi v tlačenej forme, ktoré v konečnom dôsledku zaberajú veľa miesta v kufri. 

Nezabudnite na vizitky 

Aj vaša osobná prezentácia je dôležitá. Čínski vystavovatelia majú záujem o vizitky svojich navštevovateľov a zvyčajne platí, že vám svoj katalóg bez vašej vizitky nedajú. Odporúčame vám nerozdávať vaše vizitky úplne všade, aby ste neboli zaspamovaní množstvom e-mailov s ponukami, o ktoré ste vlastne ani nemali záujem. 

Veľa fotografujte

Pred návštevou Canton Fair si nezabudnite nabiť telefón. Nie všetci, ale väčšina vystavovateľov vám dovolí odfotografovať si ich produkty a stánky. Vďaka tomu sa po skončení Canton Fair môžete k fotografiám vrátiť a lepšie si priblížiť ponuku dodávateľov

Na Canton Fair budete potrebovať nabitý telefón, aby ste mohli veľa fotografovať (zdroj canva.com)
Na Canton Fair budete potrebovať nabitý telefón, aby ste mohli veľa fotografovať (zdroj canva.com)

Založte si účet na WeChat 

Všetci dodávatelia v Číne komunikujú cez čínsku sociálnu sieť WeChat, ktorú vám určite odporúčame nainštalovať si. Komunikácia prostredníctvom WeChat je rýchla, jednoduchá a má množstvo funkcií. Umožňuje napríklad zdieľanie fotografií, súborov, ale aj platenie vo vybraných podnikoch v Číne. 

Pýtajte sa, čo vás zaujíma 

Ak vás niektorý z vystavovateľov zaujme, nezačínajte rozhovor cenami. Nie je ideálne začať pri prvej príležitosti s vyjednávaním cien, keď ani neviete, aké minimálne odberné množstvá má daný dodávateľ. Skúste sa preto zamerať najskôr na počet kusov, ktoré je dodávateľ ochotný vyrobiť. Odporúčame vám spýtať sa aj na históriu podnikania, či krajiny, s ktorými obchodujú. Zaujímať sa môžete aj o počet zamestnancov firmy alebo dodaciu lehotu. 

Vyrazte na Canton Fair s Infinity Travel 

Canton Fair je jedinečnou príležitosťou pre nájdenie nových obchodných príležitostí v Číne. Vďaka nášmu projektu Infinity Travel môžete Canton Fair bezpečne a bez starostí navštíviť spolu s nami. Pozrite si ponuku našich obchodných ciest a rezervujte si posledné voľné miesta na Canton Fair